Intel представила нові накопичувачі серії Optane SSD 905p

Optane SSD 905p

Накопичувач Optane SSD 905p

Компанія Intel анонсувала нові твердотільні накопичувачі Optane SSD 905p, призначені для прискорення роботи дискової підсистеми комп’ютерів. Носії можуть похвалитися не тільки високою швидкістю роботи, але і солідною місткістю. Правда, все це не кращим чином позначилося на рекомендованої вартості.

Нові накопичувачі серії Optane SSD 905p вміщають 1,5 терабайта даних і можуть видавати швидкість читання 2,7 і записи 2,2 гігабайти в секунду, а також IOPS на рівні 575 000. Це дуже хороші показники, які вкупі з відомим фактом про високу надійність пам’яті 3D Xpoint (вона лежить в основі всіх накопичувачів Optane) говорить про необхідність придбання такого накопичувача.

Вартість Optane SSD 905p в версії на 1,5 терабайта не повідомляється, проте низькою вона точно не буде, оскільки модель на 960 Гб коштує близько 1200 доларів США. Російські ціни не озвучуються теж, але абсолютно очевидно, що навіть iPhone Xs Max за 42 000 гривень виявиться дешевше. Нові носії Optane SSD 905p запропоновані в форматі U.2 і у вигляді плати розширення з інтерфейсом PCI-E. Старт продажів очікується цієї осені, і Intel підкреслила, що не збирається знімати з виробництва моделі на 960 і 480 гігабайтів – вони теж залишаться в світовій роздробі.

Share:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *