Virtus – новий стандарт бездротового зв’язку з можливістю передачі 2 ГБ / с

virtus

Схоже, настав момент, коли всіма використовувана технологія bluetooth, стане минулим. За заявою Наньянського технологічного університету та інституту комунікацій IR, кураторів Агентством з питань науки, науково-технічної діяльності A-STAR, був розроблений радіочіпи, в можливості якого входить бездротова передача пакетних даних зі швидкістю до 2 ГБ / с. Новий чіп отримав звучну назву Virtus, ця новинка потенційно, в змозі замінити, застарілу морально технологію bluetooth, можливості передачі даних якої обмежені 2-3 Мб / с.

Стають очевидними переваги даної технології, передача, наприклад, фільму, з одного пристрою на інший відбувається за 30 секунд, говорити про файлах меншого розміру немає сенсу, передача цих даних буде відбуватися миттєво. Цікаво те, що сам чіп виглядає компактно і не займає багато місця, що дозволить використовувати його в мобільних пристроях, крім цього, відомо, що він відрізняється низьким енергоспоживанням. Всі ці параметри в найближчому майбутньому здатні внести істотні зміни в конструкцію бездротових пристроїв, адже не секрет, що в мобільних телефонах багато енергії витрачається саме при передачі даних. Цілком реально виглядає картина, коли користувач зможе підключити мобільний телефон до великої панелі телевізора з використанням цієї технології і дивитися високоякісне HD відео без допомоги додаткових пристроїв.

Технологічні особливості нового чіпа поки не відомі, вчені інституту розповіли лише те, що ключовий деталлю є процесор, що виконує функції прийому радіосигналу, його обробку і декодування з унікальною архітектурою. На даний момент, у цій технології є всього один невеликий недолік, а саме відстань, на яке можлива передача даних, вона залишається незмінною, як і в bluetooth пристроях, причина цього використання міліметрового діапазону в роботі чіпа. З нетерпінням чекаємо того моменту, коли ця технологія перейде в масове виробництво і стане загальнодоступною.

Share:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *